Orientální tanec

Orientální tanec byl vymyšlen ženami pro ženy. O jeho pozitivních účincích na zdraví ženy se přesvědčíte samy po několika odtančených hodinách. Ráda bych zdůraznila, že žena, která se tomuto tanci s radostí věnuje, po nějakém času zkrásní, probudí se v ní ženskost a ladnost. Zvýrazní se ženské křivky, bříško se zpevní a žena začne používat svaly, o kterých neměla doposud ani ponětí.

Orientální tanec je vhodný v každém věku a při každé tělesné proporci. Úzce souvisí s myslí, s napětím a uvolněním.

Pokud si orientální tanec zamilujete, zlepší se vám váš život k lepšímu.

 

Jak začít s orientálním tancem?

S orientálním tancem lze začít v každém věku a každé životní situaci. Odplaví starosti a vyladí mysl. Na mých hodinách se snažím o individuální přístup a snažím se předat vše z mých bohatých letitých zkušeností.

V dospívajícím věku dívky v ženu přináší nutné zdravé sebevědomí. V těhotenství posílení pánevního dna. Po porodu zpevnění břišních svalů a v klimakteriu se dá tímto tancem předejít zdravotním mnohým potížím. To vše jen pravidelným a zdravým pohybem a následnou veselou myslí, kterou orientální tanec bezpečně navozuje.

Na svých lekcí mám na mysli ženu jako celek, kde fyzično souvisí s psychikou. Jsem přesvědčena, že v pružném těle sídlí i pružný duch. Mé hodiny obsahují počáteční i konečné protažení a z části i relaxaci při působivé hudbě. Mým cílem je mít na hodinách ženy spokojené samy se sebou, které jsou si přirozeně uvědomují své hodnoty a žijí život takový, jaký chtějí. To všechno orientální tanec dokáže 🙂

 

Koncepce mých hodin

Na lekcích kladu důraz na správné provedení jednotlivých prvků, držení těla, zahřátí rozcvičením a na závěrečné uvolnění.

Dávám si záležet na vhodném výběru hudby a procvičování techniky. Trpělivě se snažím věnovat každé tanečnici tak, aby tanečnice odcházely z hodin s dobrým pocitem.

Předávám na svých hodinách tanečnicím nejen vše co znám, ale i estetický zážitek v podobě elegantních tanečních kostýmů, orientálních pásů a šperků. Tanečnice oceňují i to, že vždy rozdávám optimismus, nadšení pro tanec, radost z pohybu a především kladu důraz na ženskost. Na hodinách pod mým vedením se setkávají ženy všech věkových kategorií a různých povolání.

S přihlédnutím na pokročilost zařazuji poutavé choreografie, které tanečnice mohou předvést každý půlrok ve skupině či sólově na orientálním večírku.

Jak probíhá výuka orientálního tance?

Pro dámy, které si chtějí poprvé zkusit a poznat orientální tanec nabízím každý měsíc otevřené jednohodinové lekce na vyzkoušení. Pro dámy, které se chtějí naučit tančit orientální tanec mám kurzy pro začátečníky nebo pro pokročilejší tanečnice, které se chtějí zdokonalit v tanci, vedu pololetní kurzy. Pro různé pokročilosti vedu i tematické semináře. Organizuji také víkendové taneční pobyty a dovolené s orientálním tancem. Věřím, že si z široké nabídky vyberete a budete se mnou s radostí tančit.